Skip to main content

Ekibimiz

a alp buluc 2 jpg - Ekibimiz - 2024 -

Alp Buluç

Partner

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda Partner olarak görev yapan Alp Buluç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Buluç, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Örgütsel Davranış Bölümü’nde Doktora eğitimine devam ediyor.

30 yıl bağımsız denetim, mali yönetim, iç denetim tecrübesi bulunan Buluç, SMMM, CIA (Certified Internal Auditor- Sertifikalı İç Denetçi), CRMA (Certification in Risk Management Assurance-Risk Yönetimi Güvencesi Sertifikası) ve CCSA (Certification in Control Self-Assessment- Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanlığı Sertifikası) sertifikalarına sahiptir. 

TÜRMOB ve İSMMMO’da UFRS, KOBİ TFRS ve kurumsallaşma konularında eğitmenlik yapan ve Maltepe Üniversitesi’nde ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İç Denetim ve İç Kontrol dersleri veren Buluç, Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nde (TİDE) 2012-2016 arasında Etik Kurulu Üyeliği ile 2008-2016 arasında Akademik İlişkiler Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. Temmuz 2015-16 arasında merkezi Florida/ABD’de bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (The IIA) Mesleki Düzenlemeler Komitesi üyeliği yaptı. Temmuz 2016-2020 arasında Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (The IIA) Rehber Geliştirme Komitesi üyeliği yaptı. Halen Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nde Küresel Rehber Katkıda Buunan (Global Guidance Contributor) görevini sürdürmektedir. Ekim 2017’den bu yana ACCA eğitmenidir.

Sayın Buluç, 2011 yılında basılan “Yönetim Biliminde 49 İnsan 49 Teori” ve 2013 yılında basılan Pazarlama Biliminde 29 İnsan 29 Kavram” kitaplarının yazarları arasındadır.

Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü tarafından Şubat 2018’de yayımlanan “Eşgüdüm (Koordinasyon) ve İtimat: Bir Güvence Haritası Oluşturmak” adlı uygulama rehberinin hazırlanmasına liderlik yapmıştır. Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü tarafından Mayıs 2020’de yayımlanan “Risk-esaslı bir İç Denetim Planı Geliştirmek” adlı uygulama rehberinin hazırlanmasına katkıda bulunmuştur. Bilirkişi ve yeminli İngilizce tercümandır.

b mehmet - Ekibimiz - 2024 -

Mehmet Kamil Tarhan

İç Denetim ve Risk Yönetimi Hizmetleri Lideri

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda İç Denetim ve Risk Yönetimi Takım Lideri olarak görev yapan Mehmet Kamil Tarhan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunudur. Akbank T.A.Ş.’nde 1977-1987 döneminde Müfettişlik yaptı.  Fon Yönetimi Departmanının kuruluşunda çalıştı.

İlk Fon Yönetimi Müdürü olarak atandı. 1995 yılına kadar bu görevde kaldıktan sonra Bankadan ayrıldı. Bankada çalışırken bazı meslektaşlarıyla birlikte “Para Yöneticileri Derneği”ni kurdu. Türkiye Bankalar Birliği’nde “Danışman” lık, Esbank ve TMSF’ye geçtikten sonra EGS Bank’ta “Genel Sekreterlik” yaptı.

Kamu alacaklarının tahsiline yönelik olarak, TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun) el koyduğu Toprak Grubu şirketlerinde 2002 – 2007 döneminde “Denetleme Kurulu” ve “Yönetim Kurulu” üyeliği, 2008-2013 döneminde de Nergis Grubu şirketlerinde “Denetim Kurulu” üyeliğinde bulundu. Ayrıca, bazı ticaret, turizm ve sanayi şirketlerinde yöneticilik, kurumsal danışmanlık ve denetçilik yaptı.

TÜRMOB üyesi olup, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi sertifikaları bulunmaktadır.  Ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen aşağıdaki lisanslara sahiptir : Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı, Kredi Derecelendirme Lisansı, Türev Araçları Lisansı.

a.fikret jpg - Ekibimiz - 2024 -

Y. Fikret Kalfaoğlu

Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri Lideri

Mimar Sinan Üniversitesini 1986 yılında, İstanbul Üniversitesi İşletme master eğimini 1991 yılında tamamladı.  Uluslararası Pazarlama ağırlıklı 10 yıllık Northern Telecom hizmeti sonrası, Deutsche Messe AG şirketinde CeBIT Bilişim Fuarı’nın know-how ile başlayan başarılı beş organizasyonu gerçekleştiren yönetimde bulundu.  

Northern Telecome Netaş’ın EFQM Avrupa Kalite Ödülü ve Kalder Kalite Büyük Ödülünün kazanım sağlayıcı ekip deneyimi sonrası TKY Ulusal Kalite Hareketine katıldı. Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerini kapsayan küresel pazara yönelik Pazarlama Faaliyetleri ile Proje Yönetimi ve inovasyon konularını içeren projelerde etkin rol aldı. Türkiye Bilişim Derneği bünyesinde AB ve Kurumsal İlişkiler Koordinatörlüğü görevi kapsamında Kalkınma Ajansı ve NUTS II Bölgelerini kapsayan 4 adet Proje hazırlamış ve yönetmiş olup 600 adet proje içinde en başarılı proje seçilmiştir.

Sosyal Sorumluluk kapsamında Botanik Vakfı Kurucu ve Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olarak toplumsal projelerde hizmet vermektedir. Girişimcileri desteklemek amaçlı GAP Girişim Araştırma Geliştirme İş ve Yatırımcı Profesyonelleri Derneği’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Girişim Ekosistem üzerine çalışmakta, 3 yıldır mentör olarak destek verdiği Tasarımcının 2018’de Güney Kore’de düzenlenen Dünya Kadın Tasarımcılar Yarışmasında iki altın ve bir gümüş madalya kazanmasına katkıda bulunmuştur.

2018 yılında Namık Kemal Üniversitesi ile işbirliğimiz çerçevesinde Kalkınma Ajansı tarafından fonlanan TeknoGirişim Projesini başarı ile tamamlamıştır. Adalet Bakanlığı Bilirkişi Listesinde olup Marka, Tasarım ve Faydalı Modeller üzerinde Hukuk ve Ceza Mahkemelerinde 5 yıllık sürede yaklaşık 1000 Dava Dosyasına Rapor ile katkıda bulunmuştur. 

Turquality Danışmanlığı, New Medya ve Internet Reklamcılığı Ajans Hizmetleri, EFQM, Stratejik marka yönetimi, yönetişim ve inovasyon, Kurumsallaşma, İşletme ve iş çevre analizi, Franchising/kanal yönetimi, Girişimci/kişisel gelişim koçluk, Teknoloji, Bilişim ve eTicaret konularında iş dünyasına katkı sağlamaktadır.

İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Zeren Meray Deneçli

Zeren Meray Deneçli

Yönetim Danışmanı Kurumsal Yönetim, Risk, Mali İşler

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda Yönetim Danışmanı olarak görev yapmakta olan Zeren Meray Deneçli İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1983 yılındaki mezuniyetini takiben, aynı üniversitede 1985 yılında Ekonomi ve Pazarlama Yüksek Lisansını yapmıştır.

Ernst & Young Denetim ve Danışmanlık firmasında 8 yıl, bankacılık ve sanayi kuruluşlarında denetim ve vergi müdürü olarak görev yapmış ve Girişimcilik Bölümünü kurarak, yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti vermiştir. IFRS ve GAAP konularında eğitimci olarak seminerler vermiştir.

35 yılı aşkın süredir bağımsız denetim, mali yönetim, iç denetim tecrübesi, kurumsal ve risk yönetimi tecrübesi bulunmakta olup, denetim ve danışmanlık, turizm ve otelcilik, enerji, sağlık, reasürans ve sigorta şirketleri ile baskı ve karton ambalaj sektöründe üst düzey yönetici olarak mali işler, finans, insan kaynakları, satın alma ve bilgi işlem bölümlerinde çeşitli projelerin sorumluluğunda görev yapmıştır.

Nakit akış planlama ve yönetim, bütçe uygulamaları ve entegrasyonu, SOX kurumsal yönetim uygunluğu, iç ve dış denetim süreç analizleri, vergi, muhasebe ve SPK raporlama, finansal performans analizleri, kurumsal ve risk yönetimleri, kurumsal kaynak planlanması (ERP), stratejik bütçe planlaması konularda yönetici olarak ekip yönetmiştir.

Yönetim Kurullarında, Kurumsal Yönetim ve Riskin Erken Saptanması komitelerinde üyelik görevini yapmış ve yatırımcı ilişkileri sorumluluğunu üstlenmiştir.  Sürdürebilirlik konularında çeşitli araştırmalar ve projeler alanında çalışmıştır. Yatırım teşvik yönetimi, mali işler ve finansman yönetimi konularında, EMEA bölgesi, en iyi Finans Direktörü ödülünü almıştır.  Sorumlu olduğu finansman projesi, EBRD bankasının Çevrecilik ve Sosyal İnovasyon Kategorisi dalında sürdürülebilirlik gümüş ödülünü almaya hak kazanmıştır.

SMMM belgesine, Bağımsız Denetim Lisansına ve ayrıca SPK İleri Düzey Lisansına, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı, Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı ve Türev Araçları Lisansına sahiptir. BMI Business School & Sorbonne Business School’dan Kurumsal Yönetim ve Risk Sertifikasına sahiptir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasına kayıtlıdır, TURMOB, ACCA kuruluşu üyesidir.

a.suleyman - Ekibimiz - 2024 -

Süleyman Baş

Yönetim Danışmanı, İç Denetim ve Risk Yönetimi

İstanbul Üniversitesi İktisat (İngilizce) 1994 mezunudur. İç Denetim mesleğine 1996 yılında Türk Ekonomi Bankası teftiş kurulunda başlamıştır. Transtürk Holding ve Zorlu Holding gibi çok sektörlü gruplarda ve Öztiryakiler A.Ş de iç denetim mesleğini sürdürmüştür.

Zorlu Holding’de 9 yıl boyunca farklı sektörlerde (elektronik, beyaz eşya, tekstil, enerji, perakende, turizm, savunma sanayi, bilgi teknolojileri) ve bu organizasyonların, tedarik, satın alma, lojistik süreçlerinden, tüm idari (muhasebe, insan kaynakları, finans vb.) süreçlerine ve satış, pazarlama aşamalarına değin tüm risk alanlarında iç denetim faaliyetini değer katma misyonuyla sürdürmüştür. İç denetim danışmanı olarak, perakende ve kamu sektöründe de görev üstlenmiştir.

İngilizce’den Türkçe’ye çevrilen Sertifikalı İç Denetçi (Certified Internal Auditor-CIA) sınavı hazırlık seti kitaplarının çevirilerinin gözden geçirilmesi işini profesyonel anlamda yürütmüştür. 2001 yılından beri CIA sertifikası sahibidir. 2004-2005 yıllarında TİDE adına CIA sınavına hazırlık eğitimleri vermiştir.

İngilizce ve Sırpça bilmektedir.

a.yilmaz - Ekibimiz - 2024 -

O. Yılmaz İnan

Yönetim Danışmanı, Finans ve Satınalma

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Marmara Üniversitesi) mezunu olan Yılmaz İnan ayrıyeten İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur.

Uzun yıllar Akbank’ta müfettiş, Kurumsal Bankacılık Kurucu Departman Müdürü, Dışbank’ta Kredi Departman Müdürü, Merkez Şube Müdürü ve bir dış ticaret sermaye şirketinde genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır.

İngilizce bilmektedir. Yelken ve briç hobileri arasındadır.

cantekin - Ekibimiz - 2024 -

Cantekin Ertekin

Yönetim Danışmanı, BT Strateji ve Yönetişimi

Cantekin Ertekin, Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde İnovasyon ve Girişimcilik Ekonomisi Yüksek Lisans derecesine sahiptir. KPMG, Koçtaş ve Hyundai şirketlerinde denetçilik görevlerinde bulunmuştur.

Bilgi güvenliği üzerine çeşitli projeler yürütmüş ve bu konuda uzmanlaşmıştır. Kariyerine sigorta sektöründe Bilgi Teknolojileri Yönetişim alanında devam etmekte olan Cantekin Ertekin, IS0 27001 Baş Denetçi sertifikasına sahiptir.

Yaklaşık 2 yıldır, Bilgi Güvenliği, KVKK, İnovasyon ve Çevik Dönüşüm üzerine etkinlik ve eğitimler düzenlemektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta seviye İspanyolca bilmektedir.

a ismail - Ekibimiz - 2024 -

İsmail Taşlıca

Yönetim Danışmanı, Üretim

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetimi Danışmanlığı’nda yönetim danışmanı olarak görev yapan İsmail Taşlıca, Orta doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümü mezunudur. İş hayatına Hisar Çelik ve Döküm San. A.Ş de başlamıştır. 

2 yıl bu firmada görev yaptıktan sonra, ŞİŞECAM Cam Elyaf San. A.Ş firmasında 15 yıl Platin Atölyesi Şefi, sonrasında Teknik Müdür (Yardımcı İşletmeler Müdürü) olarak 10 yıl çalışmasının ardından emekli olmuştur. Emekliliğinin ilk yıllarında şirketlere Teknik Servis ve Bakım Danışmanı olarak destek vermeye başlamış olup; aynı zamanda sektörel deneyimini, Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde Cam Teknoloji dersi ile öğrencilerle paylaşmıştır.

Yedi yıl süre ile Aktive Metalurji Ltd. Şti’de Teknik danışmanlığı yaptıktan sonra Teolupus Ailesine katılmıştır.

a.levent - Ekibimiz - 2024 -

Levent Urş

Yönetim Danışmanı, Lojistik ve Stok Yönetimi

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda yönetim danışmanı olarak görev yapan Levent Urş, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü 1990 yılı mezunudur. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden İşletme Yönetimi Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Nestle, Marsa KJS, Mondelez International, LC Waikiki gibi önde gelen hızlı tüketim ürünleri ve perakende şirketlerinde satış ve tedarik zinciri fonksiyonlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Tedarik zinciri fonksiyonu kapsamında müşteri hizmetleri, dış ticaret, lojistik, satınalma ve planlama konularında uzmanlaşmıştır. Çalıştığı şirketlerde yürütülen ERP, İK ve transformasyon projelerinde ülke ve EMEA bölgesi seviyesinde proje yöneticiliği yapmıştır.

Halen ERP Proje Yönetimi Uygulamaları konularında danışmanlık vermektedir.

a.Ayhan - Ekibimiz - 2024 -

Ayhan Çevik

Yönetim Danışmanı, Finans ve Muhasebe

İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Ayhan Çevik, Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda Denetim ve Finans Uzmanı olarak görev yapmakta olup bankacılık, finans, muhasebe ve otelcilik alanında birikim sahibidir. Uzun yıllar finans sektöründe Akbank’ta müfettiş, Vakıfbank’ta şube müdürü, İstanbul bölge müdürü ve genel müdür yardımcısı ve Taksim Otelcilik’te genel müdür olarak çalışmıştır.

Sayın Çevik SMMM, Bağımsız Denetçi sertifikasına sahip olup ve İngilizce bilmektedir.

a.umid - Ekibimiz - 2024 -

Ümit Köksal

Yönetim Danışmanı, Kurumsal Finansman Stratejisi ve Yönetim Muhasebesi

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda yönetim danışmanı olarak görev yapan Ümit Köksal, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden 1999 yılındaki mezuniyetini takiben aynı üniversitede 2004 yılında Muhasebe ve Finansman üzerine tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

İş hayatına 2004 yılında Fresenius Medical Care Türkiye’de Finansal Muhasebe Yöneticisi olarak çalışmaya başlamış ve 2010 yılından itibaren yedi yıl Pratt & Whitney (Turkish Engine Center) uçak motor bakım merkezinin Finansal Muhasebe ve Raporlama Takım Lideri olarak USGAAP ve IFRS raporlamaları üzerine muhasebe standartlarının uygulanması, finansal planlama ve analiz temelli işletme bütçeleri, vergi uygunluğunun yönetimi, endüstriyel birimler bazında marka değerlemelerinin yapılması, SOX kurumsal yönetim uygunluğu konuları üzerine etkin rol alarak yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Evyap Holding AŞ’de grup raporlama müdürü, Sanovel İlaç A.Ş’de grup mali kontrol müdürü ve Koç grubu şirketlerinden WAT Motor San. Ve Tic. A.Ş’de Muhasebe ve Finans Birim Lideri olarak yöneticilik görevlerinde bulunarak, iş birimleri bazında finansal performans analizlerinin yapılması, kurumsal kaynak planlaması temelli finansal dönüşüm süreçleri, kurumsal finansman odaklı fonlama gereksinimini belirleyecek olan uzun dönemli finansal modellemelerinin oluşturulması konularında etkin rol oynamıştır.

15 yılı aşkın süredir özel sektör kuruluşlarının çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmış olan Ümit Köksal; Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahiptir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve TÜRMOB ile Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği üyesidir.

Efsun Amani Aktaş

Efsun Amani Aktaş

Uzman Yardımcısı

Efsun Amani, Tabriz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Mesleğine muhasebe personeli olarak SMMM Hüseyin İpek ofisinde başlamıştır. Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı bünyesinde yer alarak çeşitli İç Denetim, Risk Yönetimi, ERP ve Eğitim hizmetlerinin sunulduğu projelerinde aktif rol almıştır.

Hali hazırda devam eden Mevzuata Uyum projelerinde görev yapmaktadır.

Ayrıyeten Teolupus’un pazarlama faaliyetlerinin yanısıra Sosyal Medya ve Web Sayfasının içerik hazırlığı ve görsel tasarım faaliyetleri için de çalışmaktadır.

Anadili seviyesinde Azerice ve Farsça bilmektedir.

Untitled design 3 jpg - Ekibimiz - 2024 -

Doğuş Can Kaçar

Uzman Yardımcısı

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda İç Denetim Uzman Yardımcısı aynı zamanda SMMM Stajyeri olarak görev yapan Doğuş Can Kaçar, Anadolu Üniversitesi Maliye ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Lisans mezunudur. Ahmet Yesevi Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans Derecesine sahiptir.

Kariyerine Güvence YMM ve Mazars Denge şirketlerinde denetçilik görevleri alarak başlamıştır.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca bilmektedir.

Bu gönderi şu adreste de mevcuttur: English