Yönetim

Alp_BULUC_Teolupus.com
Alp Buluç

Partner

Teolupus Denetim ve Yönetim Danışmanlığı’nda Partner olarak görev yapan Alp Buluç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Buluç, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Örgütsel Davranış Bölümü’nde Doktora eğitimine devam ediyor. 20 yıl bağımsız denetim ve mali yönetim, 4 yıl iç denetim tecrübesi bulunan Buluç, SMMM, CIA, CCSA ve CRMA sertifikalarına sahip. TÜRMOB ve İSMMMO’da UFRS, KOBİ TFRS ve kurumsallaşma konularında eğitmenlik yapan ve Maltepe Üniversitesi’nde ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İç Denetim ve İç Kontrol dersleri veren Buluç, Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nde (TİDE) 2012’den bu yana Etik Kurulu Üyeliği ile 2008’den bu yana Akademik İlişkiler Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. Temmuz 2015-16 arasında merkezi Florida/ABD’de bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (The IIA) Mesleki Düzenlemeler Komitesi üyeliği yaptı. Temmuz 2016’dan bu yana Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (The IIA) Rehber Geliştirme Komitesi üyesidir.

Ekim 2017’den bu yana ACCA eğitmenidir. Sayın Buluç, 2011 yılında basılan “Yönetim Biliminde 49 İnsan 49 Teori” ve 2013 yılında basılan Pazarlama Biliminde 29 İnsan 29 Kavram” kitaplarının yazarları arasındadır. Bilirkişi ve Yeminli İngilizce Tercümandır.

 


 

DANIŞMANLARIMIZ

Mehmet_Kamil_TARHAN_Teolupus.comMehmet Kamil Tarhan

Denetim Takım Lideri

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda Denetim Takım Lideri olarak görev yapan Mehmet Kamil Tarhan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunudur. Akbank T.A.Ş.’nde 1977-1987 döneminde Müfettişlik yaptı.  Fon Yönetimi Departmanının kuruluşunda çalıştı. İlk Fon Yönetimi Müdürü olarak atandı. 1995 yılına kadar bu görevde kaldıktan sonra Bankadan ayrıldı. Bankada çalışırken  bazı meslektaşlarıyla birlikte “Para Yöneticileri Derneği”ni kurdu. T.Bankalar Birliği’nde “Danışman” lık, Esbank ve TMSF’ye geçtikten sonra EGS Bank’ta “Genel Sekreterlik” yaptı.

Kamu alacaklarının tahsiline yönelik olarak, TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun) el koyduğu Toprak Grubu  şirketlerinde  2002-2007 döneminde  “Denetleme  Kurulu” ve “Yönetim  Kurulu” üyeliği, 2008-2013 döneminde de Nergis  Grubu şirketlerinde  “Denetim Kurulu” üyeliğinde  bulundu. Ayrıca, bazı ticaret, turizm ve sanayi şirketlerinde yöneticilik, kurumsal danışmanlık ve denetçilik yaptı. TİDE ve TÜRMOB üyesi olup, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi sertifikaları bulunmaktadır.  Ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen aşağıdaki lisanslara sahiptir:

  • Sermaye Piyasası Faaliyetleri Seviye 3
  • Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı
  • Kredi Derecelendirme Lisansı
  • Türev Araçları Lisansı

 


 

Y.Fikret KALFAOGLU_Teolupus.com
Y. Fikret Kalfaoğlu

Yönetim Danışmanlığı Takım Lideri

Mimar Sinan Üniversitesini 1986 yılında, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Master eğimini 1991 yılında tamamladı. Uluslararası pazarlama ağırlıklı 10 yıllık Northern Telecom hizmeti sonrası, Deutsche Messe AG şirketinde  CeBIT Bilişim Fuarı’nın know-how ile başlayan başarılı beş organizasyonu gerçekleştiren yönetimde bulundu. Northern Telecom Netaş’ın EFQM Avrupa Kalite Ödülü ve Kalder Kalite Büyük Ödülünün kazanım sağlayıcı ekip deneyimi sonrası Toplam Kalite Yönetimi Ulusal Kalite Hareketine katıldı. Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerini kapsayan küresel pazara yönelik pazarlama faaliyetleri ile proje yönetimi ve inovasyon konularını içeren projelerde etkin rol aldı. Türkiye Bilişim Derneği bünyesinde AB ve Kurumsal İlişkiler Koordinatörlüğü görevi kapsamında Kalkınma Ajansları ve NUTS II Bölgelerini kapsayan 4 adet proje hazırlamış ve yönetmiştir.

AB ve Kalkınma Ajansı proje hazırlama , AB entegrasyon, EFQM, Turquality, stratejik marka yönetimi, yönetişim ve inovasyon, kurumsallaşma, işletme ve iş çevre analizi, mağaza ve kanal performans analizi, yönetim becerileri geliştirme, kişisel gelişim koçluk, satış ve müşteri ilişkileri yönetimi, üretim ve kalite yönetimi, bilişim ve e-ticaret konularında iş dünyasına katkı sağlamaktadır. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 


 

Gürşan Gürel

İnsan Kaynakları Takım Lideri

Sheffield Üniversitesi işletme bölümü mezunudur. 1979 yılında iş hayatına başlayan Gürel’in İş geçmişi aşağıdaki gibidir;
Afşin-Elbistan Termik Santrali Dünya Bankası Denetçisi Rheinbraun Consulting Gmbh de Eğitim Mühendisi
Enka İnşaat A.Ş. Libya, Ras Lanuf “Yeni Şehir” projesinde Personel Şefi
Rothmans International BV. Darlington Best Entegre Tütün ve Sigara Fabrikası Kuruluş ve İşletmeye alınmasında Personel Müdürü
Societe Ciment Française, Türkiye grubu olan Set Group Holding Çimento Grubu İnsan Kaynakları Direktörü
The Coca-Cola Company, KO – Şişeleme Operasyonları İnsan Kaynakları Direktörü
Real Hipermarketler Zinciri A.Ş’inde İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.
Doğuş Holding, Tansaş İnsan Kaynakları Grup Başkanı
The Coca-Cola Bottler, Iran Khoshgovar Co. İnsan Kaynakları yapılandırması ve kurumsal değişim proje sorumlusu, CEO Kurumsal Yönetim ve İ.K. Danışmanı
2014 Mayıs ayından bu yana Freelance Eğitim Danışmanı olarak, , CIS, GCC ve Arap yarımadasında faaliyet gösteren şirketlerin yöneticilerine Kurumsal Gelişim ve Yönetim Becerileri, Stratejik Yönetim ve Planlama, Proje Yönetimi, Ekip Oluşturma ve Yönetimi, Yönetimde İletişim Becerilerinin Etkin Kullanılması, Performans Yönetimi gibi farklı başlıklarda eğitim programları tasarlamakta ve İngilizce olarak sunmaktadır.
Adıgeçen ayrıca bir dönem; American Management Association’ın Türkiye kuruluşu olan Management Centre Türkiye bünyesinde; Yönetim Becerileri, Koçluk Becerileri, Değişim Yönetimi, Performans Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Planlama ve Stratejik Yönetim konu başlıklarında eğitim ve proje yönetimi hizmetleri vermiştir.
Evli ve bir kız çocuğu olan Gürel, iyi derece İngilizce bilmektedir.
Yetkinlik Alanları

  • Kurumsal Gelişim, Değişim – Dönüşüm ve Kurum Kültürü Geliştirme Projeleri Yönetimi
  • İnsan Kaynakları Yapılandırma ve Yeniden Yapılandırma Projeleri Yönetimi
  • Ekip Oluşturma, Stratejik Yönetim ve Süreç İyileştirme Projeleri Yönetimi
  • Yönetsel Yetkinliklerin Gelişimi için çeşitli başlıklarda Yönetici Koçluğu ve Danışmanlığı
  • Bireysel Gelişim Eğitimleri.

 


 

Yılmaz İnan

Finans Uzmanı

İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Yılmaz İnan halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimi görmektedir. Uzun yıllar Akbank’ta müfettiş, Kurumsal Bankacılık Kurucu Departman Müdürü, Dışbank’ta Kredi Departman Müdürü, Merkez Şube Müdürü ve bir dış ticaret sermaye şirketinde genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır ve İngilizce bilmektedir. Yelken ve briç hobileri arasındadır

 

 

 

 


 

 

Ayhan Çevik

Muhasebe ve Finans Uzmanı

İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Ayhan Çevik, Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda Denetim ve Finans Uzmanı olarak görev yapmakta olup bankacılık, finans, muhasebe ve otelcilik alanında birikim sahibidir. Uzun yıllar finans sektöründe Akbank’ta müfettiş, Vakıfbank’ta şube müdürü, İstanbul bölge müdürü ve genel müdür yardımcısı ve Taksim Otelcilik’te genel müdür olarak çalışan Sayın Çevik SMMM, Bağımsız Denetçi sertifikasına sahip olup halen İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın İç Denetim Komitesi üyesidir ve İngilizce bilmektedir.

 


 

Levent Urş

Yönetim Danışmanı

Teolupus İç Denetim ve Risk Yönetim Danışmanlığı’nda yönetim danışmanı olarak görev yapan Levent Urş, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü 1990 yılı mezunudur. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden İşletme Yönetimi Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Nestle, Marsa KJS, Mondelez International gibi önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketlerinde satış ve tedarik zinciri fonksiyonlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Tedarik zinciri fonksiyonu kapsamında müşteri hizmetleri, dış ticaret, lojistik, satınalma ve planlama konularında uzmanlaşmıştır. Çalıştığı şirketlerde yürütülen ERP, İK ve transformasyon projelerinde ülke ve EMEA bölgesi seviyesinde proje yöneticiliği yapmıştır. Halen Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Şirketlerde ERP Uygulamaları konularında ders vermektedir.

 


 

Cantekin Ertekin

BT Strateji ve Yönetişim Danışmanı

Cantekin Ertekin, Akdeniz
Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde İnovasyon ve Girişimcilik Ekonomisi Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

KPMG, Koçtaş ve Hyundai şirketlerinde denetçilik görevlerinde bulunmuştur. Bilgi güvenliği üzerine çeşitli projeler yürütmüş ve bu konuda uzmanlaşmıştır. Kariyerine sigorta sektöründe Bilgi Teknolojileri Yönetişim alanında devam etmekte olan Cantekin Ertekin, IS0 27001 Baş Denetçi sertifikasına sahiptir. İyi derecede İngilizce ve orta seviye İspanyolca bilmektedir.
Yaklaşık 2 yıldır, Bilgi Güvenliği, KVKK, İnovasyon ve Çevik Dönüşüm üzerine etkinlik ve eğitimler düzenlemektedir.