Skip to main content
Haberlerİç Denetim ve İç Kontrol

Ulusal İç Denetçiler Enstitüsü: Bir Güvence Haritası Geliştirilmesi

Eşgüdüm (Koordinasyon) ve İtimat: Bir Güvence Haritası Geliştirilmesi

(Coordination and Reliance: Developing an Assurance Map) adlı ve 2050 sayılı uluslararası iç denetim standardının uygulaması ile ilgili bu rehber, bir güvence haritasının nasıl geliştirileceği, kullanılacağı, güncel tutulacağı ve sonuç olarak güvence açıklarının ve tekrarlarının anlaşılmasını amaçlamaktadır.

Böylece, bu rehber kurumlara güvence sağlayan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olmaya katkı sağlamaktadır..

Hazırlanmasında Teolupus Partneri Alp Buluç’un Proje Lideri olarak emek verdiği bu uygulama rehberinin ülkemizdeki ve dünyadaki iç denetim meslektaşlarmıza faydalı olmasını diliyoruz. Uygulama rehberinin orjinaline aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://global.theiia.org/standards-guidance/recommended-guidance/practice-guides/Pages/coordination-and-reliance-developing-an-assurance-map.aspx

uluslararasi ic denetciler enstitusu the institute of internal auditors yeni bir uygulama rehberi - Ulusal İç Denetçiler Enstitüsü: Bir Güvence Haritası Geliştirilmesi - 2024 -

Bu gönderi şu adreste de mevcuttur: English